آیا پژوهشگر یا فعال رسانه ای هستید؟ آیا مایلید که در زمینه پژوهش و یا فعالیت رسانه ای خود با ما همکاری کنید؟ آیا مایلید با سایت ما همکاری کنید؟

این صفحه توسط ویراستار وبسایت تایید و چاپ شده است و شما دیگر قادر به تغییر محتوای آن نمی باشید. اگر مایل به ویرایش و یا حذف آن هستید با ما تماس بگیرید.

پژوهش رسانه در ایران

برنامه‌ی پژوهش رسانه در ایران شبکه‌ای تعاملی است که به منظور ارتقا دانش در مورد فضای رسانه‌ای ایران شروع به کار کرده است. این برنامه می‌خواهد با به کارگیری شبکه‌ای از پژوهشگران و فعالان رسانه (شبکه پژوهشگران رسانه در ایران) در زمینه‌ی نقش رسانه در ارتقای دانش جامعه‌ی مدنی ایران و سیاستگذاران حوزه‌ی رسانه نقشی ایفا کند.

برای فهم بهتر دورنمای رسانه‌ای ایران، فعالیت‌های این برنامه فرآیندی تحقیقی و تحلیلی خواهد بود که چگونگی جریان اطلاعات در ایران را مطالعه می‌کند. این مطالعات از اینترنت، وبلاگ و پیامک گرفته تا ابزارهای سنتی‌تر مانند برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی را در بر می‌گیرد و به دنبال آن است که کدام یک از این مجراهای اطلاعاتی تاثیرگذار‌تر هستند. ما همچنین علاقمند به ایفای نقش در جریان‌های اطلاعاتی فرهنگ عامه، ارتباطات مذهبی و دیگر ابزار غیرسنتی مانند هنر و داستان هستیم. از طریق فعالیت‌های متنوع، شامل سخنرانی‌ها، کارگاه‌های دانشگاهی، جلسه‌هایی در کنفرانس‌های بین المللی و مجموعه سخنرانی‌های غیررسمی به دنبال تقویت این گفتمان و ساختن یک شبکه هستیم.

ما شما را تشویق می‌کنیم که در برنامه‌ی پژوهش رسانه در ایران با پیوستن به انجمن‌ها، نوشتن و نظر دادن در وبلاگ، افزودن نظرات تخصصی خود در مورد خبرنامه و نقد اخبار و همچنین ارائه‌ی مقاله و شرکت در همایش‌ها، سخنرانی‌ها و کارگاه‌های دانشگاهی همکاری کنید.

ما به دنبال ایجاد همکاری با دانشگاه‌ها، موسسه‌ها و سازمان‌های فعال داخل و خارج از ایران در زمینه‌ی رسانه هستیم. اگر شما یا موسسه‌تان در هر کدام از این موارد علاقه‌مند هستید و یا فعالیت می‌کنید، شما را تشویق می‌کنیم که در این زمینه با ما تماس بگیرید.

برنامه‌ی پژوهش رسانه در ایران یکی از پروژه‌های مرکز مطالعات ارتباطات جهانی وابسته به مدرسه‌ی ارتباطات اننبرگ در دانشگاه پنسیلوانیا است. پروفسور مونرو پرایس محقق ارشد برنامه‌ی پژوهش رسانه در ایران است.