وبینار جامعۀ سالم و رسانه‌هایش

تیر و مرداد ۱۳۹۲

پژوهش رسانه یک دوره وبینار با موضوع جامعه سالم و رسانه‌هایش برگزار می‌کند. سخنران این دوره مهدی جامی روزنامه‌نگار و مشاور رسانه‌ای مقیم هلند است.

جامعۀ ایرانی در دهه‌های اخیر با آشفتگی‌های چندلایه‌ای شناخته می‌شود که در دوره احمدی‌نژاد به اوج خود رسید. رفتار ضدعقلانی در برنامه‌ریزی و سیاست و مدیریت، عمده شئون کشور را در برگرفت و هزینه‌های سنگینی بر جامعه ایرانی وارد کرد. در این گفتارها، از سوی دیگر این آشفتگی‌ها یعنی جامعه سالم و متعادل صحبت می‌شود و چون رسانه هم در جامعه کنونی و هم در جامعه مطلوب آتی نقش برجسته‌ای دارد موقعیت رسانه‌ها و نقش آنها در سلامت جامعه بررسی می‌شود. مخاطبان این گفتارها در درجۀ اول روزنامه‌نگاران و مدیران و طراحان رسانه خواهند بود و سپس همه علاقه‌مندان به مباحث اجتماعی ایران معاصر.

این گفتارها در پنج جلسه، در تاریخها و موضوعات زیر ارائه می‌شود:

جلسۀ نخست: دوشنبه ۸ جولای - ۱۷ تیر (آدمها و ویژگی‌های یک جامعۀ سالم)

جلسۀ دوم: دوشنبه ۱۵ جولای - ۲۴ تیر (روزنامه‌نگاران و سبکهای رسانه‌ای در جامعۀ سالم)

جلسۀ سوم: دوشنبه ۲۹ جولای - ۷ مرداد (سفرۀ رسانه و سلامت جامعه)

جلسۀ چهارم: دوشنبه ۵ آگوست - ۱۴ مرداد (روش تولید سالم در جامعۀ ناسالم – تحلیلی از شعر فارسی به طور عام و حافظ به طور خاص به عنوان رسانه‌های سنتی)

جلسۀ پنجم: دوشنبه ۱۲ آگوست - ۲۱ مرداد (روش تولید سالم برای جامعۀ ناسالم - نگاهی انتقادی به رسانه‌های فارسی‌زبان خارج کشور: شبکۀ من و تو/ وبسایت و تلویزیون بی‌بی‌سی/ وبسایت و تلویزیون وی‌اوای/ زمانه، دوره اول و دوره دوم

وبینارها به صورت زنده از کانال یوتیوب پژوهش رسانه پخش می‌شود.

https://www.youtube.com/iranmediaprogram

ساعت پخش به قرار زیر است:

۸ شب به وقت تهران، برابر با ۵:۳۰ بعد از ظهر به وقت لندن، ۱۲:۳۰ ظهر به وقت تورنتو، ۹:۳۰ صبح به وقت ونکوور.

برای ثبت‌نام لطفاً فرم زیر را پر نمایید:

http://bit.ly/19lWI1a

مهدی جامی (متولد ۱۳۳۹) روزنامه‌نگار چندرسانه‌ای است. رادیو زمانه را بر اساس ایدۀ روزنامه‌نگاری شهروندی پایه‌گذاری کرده است. پیش از آن ده سال با بی‌بی‌سی فارسی همکاری داشته و در ایران فعالیت عمده او تدریس زبان و ادبیات فارسی و همکاری با دایره‌المعارف بزرگ اسلامی بوده است. خدا و انسان در گودر (۲۰۰۹) و ادب پهلوانی (۲۰۱۱) از کتابهای او هستند.

نظرها

جهت ارسال نظر به وبسایت وارد شوید