وبینار جامعۀ سالم و رسانه‌هایش

تاریخ: 
Wednesday, June 26, 2013 - 05:03

تیر و مرداد ۱۳۹۲

پژوهش رسانه یک دوره وبینار با موضوع جامعه سالم و رسانه‌هایش برگزار می‌کند. سخنران این دوره مهدی جامی روزنامه‌نگار و مشاور رسانه‌ای مقیم هلند است.

جامعۀ ایرانی در دهه‌های اخیر با آشفتگی‌های چندلایه‌ای شناخته می‌شود که در دوره احمدی‌نژاد به اوج خود رسید. رفتار ضدعقلانی در برنامه‌ریزی و سیاست و مدیریت، عمده شئون کشور را در برگرفت و هزینه‌های سنگینی بر جامعه ایرانی وارد کرد. در این گفتارها، از سوی دیگر این آشفتگی‌ها یعنی جامعه سالم و متعادل صحبت می‌شود و چون رسانه هم در جامعه کنونی و هم در جامعه مطلوب آتی نقش برجسته‌ای دارد موقعیت رسانه‌ها و نقش آنها در سلامت جامعه بررسی می‌شود. مخاطبان این گفتارها در درجۀ اول روزنامه‌نگاران و مدیران و طراحان رسانه خواهند بود و سپس همه علاقه‌مندان به مباحث اجتماعی ایران معاصر.

این گفتارها در پنج جلسه، در تاریخها و موضوعات زیر ارائه می‌شود:

جلسۀ نخست: دوشنبه ۸ جولای - ۱۷ تیر «آدمها و ویژگی‌های یک جامعۀ سالم»

جلسۀ دوم: دوشنبه ۱۵ جولای - ۲۴ تیر «روزنامه‌نگاران و سبکهای رسانه‌ای در جامعۀ سالم»

جلسۀ سوم: دوشنبه ۲۹ جولای - ۷ مرداد «سفرۀ رسانه و سلامت جامعه»

جلسۀ چهارم: دوشنبه ۵ آگوست - ۱۴ مرداد «روش تولید سالم در جامعۀ ناسالم – تحلیلی از شعر فارسی به طور عام و حافظ به طور خاص به عنوان رسانه‌های سنتی»

جلسۀ پنجم: دوشنبه ۱۲ آگوست - ۲۱ مرداد «روش تولید سالم برای جامعۀ ناسالم - نگاهی انتقادی به رسانه‌های فارسی‌زبان خارج کشور: شبکۀ من و تو/ وبسایت و تلویزیون بی‌بی‌سی/ وبسایت و تلویزیون وی‌اوای/ زمانه، دوره اول و دوره دوم»

برای ثبت‌نام لطفاً فرم زیر را پر نمایید: http://bit.ly/19lWI1a

فایل ویدیویی این وبینارها در کانال یوتیوب پژوهش رسانه قرار دارد.

ساعت پخش به قرار زیر است:

۸ شب به وقت تهران، برابر با ۵:۳۰ بعد از ظهر به وقت لندن، ۱۲:۳۰ ظهر به وقت تورنتو، ۹:۳۰ صبح به وقت ونکوور.

مهدی جامی (متولد ۱۳۳۹) روزنامه‌نگار چندرسانه‌ای است. رادیو زمانه را بر اساس ایدۀ روزنامه‌نگاری شهروندی پایه‌گذاری کرده است. پیش از آن ده سال با بی‌بی‌سی فارسی همکاری داشته و در ایران فعالیت عمده او تدریس زبان و ادبیات فارسی و همکاری با دایره‌المعارف بزرگ اسلامی بوده است. خدا و انسان در گودر (۲۰۰۹) و ادب پهلوانی (۲۰۱۱) از کتابهای او هستند.