بیان ظلم مسئولان در برابر مردم حرام است، پلمپ ۶۷ کافی‌نت در تهران، «۹۰ درصد برنامه‌های ماهواره فاسد است»

رسانه

ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید قم:
۹۰ درصد برنامه‌های ماهواره فاسد است

ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید قم گفته که «۹۰ درصد برنامه‌های ماهواره فاسد است» و «امروز مکتب شیطان‌پرستی به دنبال این است که نسل جوان را منحرف کند.»
به گزارش خبرگزاری فارس٬ آقای مکارم‌شیرازی با اشاره به استفاده از ماهواره، اینترنت و فیلم‌های «مستهجن» گفته که «خانواده‌ها باید نسبت به عواقب استفاده از ماهواره هوشیار بوده و مراقب جوانان خود باشند.»
 مکارم شیرازی افزوده است: «برخی‌ها به نظام اسلامی خرده می‌گیرند که چرا نسبت به جمع‌آوری ماهواره‌ اقدام می‌شود در پاسخ به این افراد باید گفت که ۹۰ درصد برنامه‌های ماهواره فاسد است.»
این مرجع تقلید همچنین اظهار کرده که «امروز شیطان‌پرستی به دنبال این است که نسل جوان را منحرف کند و برخی از اقداماتی که شیطان پرستان انجام می‌دهند واقعاً شرم‌آور است.»
اظهارات این مرجع تقلید در شرایطی مطرح می‌شود که براساس گزارش‌های رسمی بیش از ۵۰ درصد مردم ایران بیننده برنامه‌های ماهواره‌ای هستند.

فارس، ۶ مرداد ۱۳۹۲

نامه ۴۷ نماینده مجلس به روحانی درباره وزیر ارشاد

۴۷ نفر از نمایندگان مجلس طی نامه‌ای روح الله بیگی ئیلانلو را جهت تصدی پست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به حسن روحانی معرفی کردند.
این نامه در شرایطی منتشر شده که گزارش‌ها حاکی از قطعی شدن معرفی علی جنتی از سوی روحانی برای تصدی پست وزارت ارشاد به مجلس است.

خانه ملت، ۷ مرداد ۱۳۹۲

«گروهی که از ارشاد نامه بیاورد صاحب خانه سینما است»

سعید منتظرالمهدی٬ معاون اجتماعی نیروی انتظامی با اشاره به آخرین وضعیت خانه سینما افزود: پلیس بر اساس قولی که داده است از این مکان صیانت می کند و ما منتظر رفع اخلافات بین اعضا و جامعه سینما هستیم. منتظریم آنها به نتیجه برسند و هر گروهی که از وزیر ارشاد نامه بیاورد خانه سینما در اختیارش قرار می گیرند.

مهر، ۹ مرداد ۱۳۹۲

نرخ مکالمات بین‌المللی با ۳ کشور از ۶۰ تا ۱۳۰۰ درصد افزایش یافت

رگولاتوری نرخ مکالمه بین‌المللی با سه کشور عراق، ترکیه و آنتارتیکا را از ۶۰ تا ۱۳۰۰ درصد افزایش داد.

براساس ابلاغ سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، نرخ مکالمات بین‌الملل با سه کشور عراق، ترکیه و آنتارتیکا افزایش یافت.
در گزارشی که بر روی سایت شرکت مخابرات قرار گرفته است آمده است: براساس اعلام شرکت ارتباطات زیرساخت و با عنایت به مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی، تعرفه مکالمات صادره بین‌الملل به مقصد شبکه تلفن ثابت کشور عراق از ۵۵۰۰ ریال در هر دقیقه به ۹ هزار ریال و به مقصد شبکه همراه آن کشور از ۷ هزار ریال در هر دقیقه به ۱۵ هزار ریال تغییر یافت.
همچنین تعرفه مکالمات بین‌الملل به مقصد شبکه تلفن ثابت کشور ترکیه از ۷۰۰ ریال در هر دقیقه به ۲۵۰۰ ریال و نرخ مکالمات بین‌الملل به مقصد اپراتورهای تلفن‌های همراه و ثابت کشور آنتارتیکا از ۷ هزار ریال در هر دقیقه به ۱۰۰ هزار ریال تغییر کرد.

تسنیم، ۹ مرداد ۹۲

سانسور

بیان ظلم مسئولان در برابر مردم حرام است

آیت الله علی خامنه‌ای معاشرت با بهائیان را «ممنوع» و خرید کالاهای اسرائیلی٬ علنی کردن ظلم‌های مقام‌های جمهوری اسلامی و گوش دادن به «غنای» همسر را «حرام» اعلام کرده است.

این ممنوعیت‌ها در مجموعه فتاوایی که خبرگزاری «تسنیم» رهبر جمهوری اسلامی منتشر کرده٬ دیده می‌شود.
این فتاوا موضوعاتی همچون استفاده از ماهواره، تجارت الکترونیکی، معامله با شرکت‌هاى اسرائیلی، بهائیان و موسیقی و... را شامل می‌شود.
در این فتاوا از جمله آمده است:
- گزارش دادن ظلم مسئولین به مراکز و مراجع مسئول براى پیگیرى و تعقیب، بعد از تحقیق و اطمینان نسبت به آن اشکال ندارد و حتّى اگر از مقدمات نهى از منکر محسوب شود واجب مى‌‏گردد، ولى بیان آن در برابر مردم وجهى ندارد، بلکه اگر موجب فتنه و فساد و تضعیف دولت اسلامى‏ شود حرام است.
- ترویج موسیقى و تدریس آن و تشکیل کلاس‌هاى موسیقى، هر چند موسیقى حلال باشد، با اهداف عالیه‌ نظام مقدس جمهورى اسلامى سازگار نیست و بهتر است.
- ایجاد مراکز تعلیم و ترویج رقص با اهداف نظام اسلامى منافات دارد و به احتیاط واجب جایز نیست.
- واجب است از مشاهده فیلم‌هایى که به مقدسات جمهورى اسلامى اهانت مى‌کنند، اجتناب شود.
- خواندن کتاب‌ها و دیدن فیلم‌هایى که محرک شهوت باشد جایز نیست.
- دیدن فیلم‌هاى مستهجن و حاوى منکرات، موجب تقویت هواهاى شیطانى نفس، تضعیف اراده و ایمان و زمینه‌ساز ترتّب مفاسد و گناهان بوده و به هیچ وجه جایز نیست.
- خرید٬ نگهدارى نصب و تعمیر آنتن‌هاى ماهواره‌اى‌ جایز نیست.

تسنیم، ۸ مرداد ۹۲

پلمپ ۶۷ کافی‌نت در تهران

پلیس تهران ۶۷ کافی نت را به دلیل آنچه “تخلفات مالکان” آن عنوان شده، پلمپ شدند.

حسین ساجدی‌نیا، رییس پلیس تهران بزرگ روز شنبه، پنجم مرداد به خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفت که این پلمپ‌ها در راستای اجرای “طرح امنیت محله محور” انجام شده است.

به گفته ساجدی‌نیا، پلیس تهران در هفته گذشته از ۳۵۲ کافی‌نت بازدید کرده و علاوه بر اماکن پلمپ شده به تعدادی دیگرنیز “اخطاریه پلمپ” داده است.

رئیس پلیس تهران بدون اشاره به دلیل مشخص پلمپ این کافی‌نت‌ها، گفت: “کافی‌نت‌های متخلف با ارائه خدمات غیرقانونی در راه آسیب‌ رساندن به جوانان و به تبع آن خانواده‌ها حرکت می‌کنند و وظیفه پلیس است که با این متخلفان برخورد کند.”

رادیو زمانه، ۰۵ مرداد ۱۳۹۲

نظرها

جهت ارسال نظر به وبسایت وارد شوید