«جشنواره فیلم فجر را در حد کن ارتقا دادم»، احتمال رفع فیلتر فیسبوک در ایران، انتقاد از ترانه‌سرایان «همکار با اپوزیسیون»

رسانه

تعرفه‌های پستی ۳۰ درصد افزایش یافت
مدیرعامل شرکت پست از افزایش ۳۰ درصدی تعرفه‌های پستی برای سال ۹۲ خبر داد و گفت: تعرفه‌های جدید از ۱۶ مرداد ابلاغ شده است.

محمدحسن کرباسیان گفت: افزایش تعرفه در سرویس‌های پستی متفاوت بود، اما به طور میانگین تعرفه‌ها ۳۰ درصد افزایش یافته است.

فارس، ۲۲ مرداد ۹۲

شمقدری: جشنواره فیلم فجر را در حد کن ارتقا دادم

جواد شمقدری٬ معاونت امور سینمایی وزارت ارشاد می‌گوید پیش از مسئولیت وی٬ جشنواره فیلم فجر «در حد یک هفته‌ فیلم» بوده و وی در این چند سال به این جشنواره تا اندازه جشنواره‌های کن و برلین «اعتبار» داده است.
آقای شمقدری این اظهارات را در برنامه «هفت» که ۱۸ مرداد ماه از شبکه سوم تلویزیون ایران پخش شد٬ بیان کرده است.
وی افزوده که جشنواره فیلم فجر در حال حاضر «به صورت استاندارد و در حد جشنواره‌های معتبری چون کن و برلین برپا می‌شود.»
شمقدری ادامه داده است: «قبل از ما و در دوره گذشته تولید فیلم به شکل ۶۰ اثر سینمایی در سال بود که الان به ۹۰ فیلم در سال افزایش یافته است.»
وی در بخش دیگری از اظهاراتش از افزایش «فرصت‌های شغلی و صدور پروانه‌های ساخت» به عنوان «دستاوردهای» دوران مدیریتش نام برده است.
شمقدری «سامان‌دهی ارسال فیلم‌ به جشنواره‌های معتبر خارجی» را از «مهم‌ترین» فعالیت‌های سازمان سینمایی معرفی کرده و «صاحب جایزه اسکار شدن» سینمای ایران را «موفقیت» بزرگی دانسته است.
سینماگران ایرانی از دوره مدیریت جواد شمقدری ابراز نارضایتی می کنند.
تعطیلی خانه سینما و حمایت‌های مالی میلیاردی از برخی فیلمسازان نزدیک به نظام و دولتی نیز در دوران چهار ساله آقای شمقدری رخ داد.

مهر، ۱۹ مرداد ۱۳۹۲

وب فارسی

احتمال رفع فیلتر فیسبوک در ایران

با بازانتشار سخنان اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس‌ مجمع تشخیص مصلحت که فیسبوک را “امر مبارکی در دنیا” دانسته، منابع خبری از احتمال رفع فیلتر این شبکه اجتماعی در ایران خبر داده‌اند.

تارنمای انصاف‌ نیوز در این باره نوشت: “چند روز پس از روی کار آمدن رسمی دولت دکتر روحانی، سایت هاشمی رفسنجانی در اقدامی معنادار و همزمان با درخواست‌ها و خوش‌بینی کاربران فیسبوک به رفع فیلتر این شبکه‌ اجتماعی در ایران، جمله‌ای مثبت از هاشمی رفسنجانی را که سال گذشته بیان شده بود بازنشر کرد؛ در حالی که تا کمتر از دو هفته‌ی دیگر وزیر جدید ارتباطات بر کرسی می‌نشیند و آن زمان کلید دولت امکان باز کردن قفل فیلترینگ را خواهد داشت.”

هاشمی رفسنجانی گفته است: “امروز یک صفحه فیس بوک تبدیل به موضوع خبری تمام دنیا می‌شود برخلاف عده‌ای که فکر می‌کنند این جریان‌ها خطرناک است ما فکر می کنیم که این جریان امر مبارکی در دنیاست.”

انصاف‌ نیوز افزوده است: “شنیده‌ها حاکی از تصمیم دولت روحانی برای گشوده شدن دایره‌ سایت‌هایی است که به دلایل عجیب و یا با نگاهی سیاسی فیلتر شده‌اند.”

رادیو زمانه، ۲۰ مرداد ۱۳۹۲

سانسور

انتقاد از ترانه‌سرایان «همکار» با اپوزیسیون

وب‌سایت «الف» نوشته است شماری از ترانه‌سرایان ایرانی «وقتی با خواننده‌های لس آنجلسی همکاری می‌کنند، با نام واقعیشان، کار می‌کنند و وقتی افتخار می‌دهند و با خواننده‌ها و سازمان‌های داخلی همکاری می‌کنند، پشت اسمی مستعار پنهان می‌شوند که مبادا ژست روشنفکر مابانه و اپوزیسیونشان به هم بخورد.»
به نوشته این وب‌سایت «ترانه سرایانی که اکنون به مخالف و اپوزیسیون بدل شده‌اند، تمام شهرت کذایی و حباب گونه خود را توسط رسانه‌های دولتی همین حکومت به دست آورده‌اند. مسئولان فرهنگی فعال نیز آنقدر در بادکنک شهرت این ستاره‌های قلابی دمیده‌اند و می‌دمند که توهم شهرت و محبوبیت این متشاعران را بردارد.»

الف، ۱۷ مرداد ۱۳۹۲

نظرها

جهت ارسال نظر به وبسایت وارد شوید