توییت های ظریف خبرساز شد، «فقه خبرنگاری در اختیار اصحاب رسانه قرار گیرد»، کتاب «بیداری اسلامی» در مدارس ایران، انتقاد از ترویج «بی‌بند و باری» توسط برخی بازیگران

رسانه

توییت‌های ظریف، خبرساز شد:
انکارکننده هولوکاست رفته است

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در توئی‌تر خود «روش هشنه»، سال نوی عبری را به یهودیان تبریک گفته است.
کریستین پلوسی، دختر نانسی پلوسی، رهبر حزب دمکرات در مجلس نمایندگان آمریکا در پاسخ به این توئیت نوشته که «سال نو می‌توانست شیرین‌تر باشد اگر شما به انکار هولوکاست از سوی ایران پایان می‌دادید.»
و در جواب آقای ظریف نوشته: «ایران هیچگاه هولوکاست را انکار نکرده است، مردی که تصور می‌شد این کار را (انکار هولوکاست) کرده است، دیگر رفته است. سال نو مبارک»
هر چند این پاسخ در ابتدا این طور نوشته شده بود: «مردی که این کار را (انکار هولوکاست) کرد، دیگر رفته است. سال نو مبارک» که سپس حذف شد و به توئیت جدید گزاره «تصور می‌شد» اضافه شده است.
کریستین امانپور، خبرنگار شبکه خبری سی‌ان‌ان در توئی‌تر خود نوشته است که شخصا با آقای ظریف صحبت کرده و او ضمن تایید اینکه در توئی‌تر فعال است، به او گفته که «کشورش هیچگاه هولوکاست را انکار نکرده و مردی (آقای احمدی‌نژاد) که تصور می‌شد این کار را کرده، دیگر رفته است.»
پیش‌تر نیز در خبر دیگری در توئیتی منسوب به حسن روحانی، رئیس جمهور سال نوی عبری به «همه یهودیان به خصوص یهودیان ایران» تبریک گفته شده بود.
اما محمدرضا صادق، مشاور ارشد آقای روحانی در واکنش به این خبر گفت که آقای روحانی «حساب توئی‌تر ندارد».
محمد جواد ظریف همچنین در صفحه فیس بوک خود در روز دوم سپتامبر نوشت: «من حسابی در اینستاگرام ندارم. یک صفحه در تویی‌تر دارم که هنوز فعال نیست و بیشتر به انگلیسی خواهد بود.»
او صفحه فیس بوک خود را به زبان فارسی به‌روز می‌کند.
آقای ظریف در مجموع ۸ توئیت در حساب خود نوشته است که نخستین آن کمتر از ۲۴ ساعت پیش منتشر شد.
بی‌بی‌سی، ۱۴ شهریور ۹۲

«فیلم‌های ایرانی را در آفریقا مجانی پخش می‌کردیم»

جواد شمقدری٬ رئیس سابق سازمان سینمایی گفته است: «سینمای ایران امروز در شرایطی قرار دارد که نوع تحریم‌ها سبب شده حتی جشنواره قاهره نیز تمایلی به پذیرش فیلم‌های ایرانی در مصر ندارد.»
وی افزوده است: «به نظر می‌رسد سینمای ایران می‌تواند در اروپا و آمریکا کارکرد خوبی داشته باشد... البته نباید فراموش کرد که در کشورهایی مانند آفریقا، فیلم‌های ایرانی باید به صورت مجانی پخش شود که البته ما این کار را انجام دادیم.»
شمقدری در بخش دیگری از اظهاراتش همچنین گفته است: «در جشنواره‌های جهانی ضدیت جدی‌تری علیه فرهنگ و تمدن ایرانی اسلامی وجود دارند و آن‌ها سعی می‌کنند فیلم‌های زیرزمینی و ایرانی‌هایی را که تنها اسم ایرانی را یدک می‌کشند به عنوان فیلمسازان ایرانی در جشنواره‌های خود شرکت داده و به آن‌ها جایزه دهند.»

مهر، ۹ شهریور ۱۳۹۲

«فقه خبرنگاری در اختیار اصحاب رسانه قرار گیرد»

محمد سعیدی٬ امام جمعه موقت قم گفته «همان‌طور که در عرصه‌های حکومت، سیاست، خانواده، اقتصاد و... اصول فقهی وجود دارد، ‌ در عرصه خبرنگاری نیز باید فقیه مربوط به آن استخراج و در اختیار اصحاب رسانه قرار گیرد.»
باشگاه خبرنگاران جوان، ۱۱ شهریور ۱۳۹۲

کتاب «بیداری اسلامی» در مدارس ایران

در سال تحصیلی۹۳-۹۲ کتاب «بیداری اسلامی» نوشته علی‌اکبر ولایتی برای دانش‌آموزان سال سوم دوره متوسطه در همه رشته‌ها به جز ادبیات و علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی به عنوان ضمیمه درس تاریخ معاصر ایران تدریس خواهد شد.
سرفصل‌های این کتاب شامل «پیشینه بیداری در جهان اسلام» ٬ «بیداری اسلامی در ایران» و «امواج نوین بیداری اسلامی در جهان اسلام» است.

وبسایت آموزش و پرورش ایران، ۱۱ شهریور ۱۳۹۲

سانسور

رئیس شورای عالی فضای مجازی ادعا کرد:
انتشار ۳۶۰ میلیون مطلب بحران‌زا در انتخابات ۹۲

مهدی اخوان بهابادی٬ رئیس شورای عالی فضای مجازی ادعا کرده که ۹ هزار و ۶۰۰ سایت «حرفه‌ای ضد انقلاب» در انتخابات ریاست جمهوری ۹۲ بیش از ۳۶۰ میلیون مطلب برای ایجاد «بحران» منتشر کردند.
وی گفته که «در سال ۹۲ کارشکنی‌های ضدانقلاب نسبت به انتخابات ۸۸ به مراتب ده‌ها برابر بیشتر بود اما به خاطر فیلترینگ تأثیر آن‌ها بسیار محدود شد.»
رئیس شورای عالی فضای مجازی در بخش دیگری از سخنان خود با دفاع از سرعت پائین اینترنت و ادامه سیاست فیلترینگ در ایران اظهار کرده که «کشور در حال حاضر درگیر یک جنگ تمام‌عیار است.»
وی افزوده که «دشمنان نظام و انقلاب شبانه‌روز تلاش می‌کنند تا از طریق فضای مجازی و سایر حوزه‌ها نظام را دچار یک عقب‌ماندگی عمومی کرده و از علنی شدن دستاوردهای علمی جلوگیری می‌کنند.»
بهابادی اضافه کرده «واقعیت جامعه امروز ما این است که متأسفانه امروزه جوانان کشور اکثریت اطلاعات خود را از فضای مجازی و اینترنت می‌گیرند که این مسئله با سنت و دوران قدیم متفاوت است.»
در ایران دسترسی به میلیون‌ها سایت اینترنتی بدون فیلترشکن ممکن نیست و بزرگ‌ترین شبکه‌های اجتماعی اینترنتی نیز ٬ فیل‌تر هستند.

خبرگزاری دانشجو، ۹ شهریور ۱۳۹۲

انتقاد از ترویج «بی‌بند و باری» توسط برخی بازیگران

احمد بهشتی٬ عضو مجلس خبرگان با بیان اینکه «نباید از نقش برخی بازیگران که گرایش به بی‌بند و باری و بی‌حجابی را ترویج می‌کنند، غفلت کرد» افزود: «نباید اجازه داد این عده از بیت‌المال استفاده کرده و مقدسات جامعه را زیر سؤال ببرند.»

مهر، ۱۲ شهریور ۱۳۹۲

نظرها

جهت ارسال نظر به وبسایت وارد شوید