هشدار مکارم شیرازی به دولت درباره تک‌خوانی زنان، جشنواره بین‌المللی «مرگ بر آمریکا» در ایران

رسانه

هشدار مکارم شیرازی به دولت درباره تک‌خوانی زنان

ناصر مکارم شیرازی یکی از مراجع تقلید قم از اظهارنظر برخی مسئولان وزارت ارشاد در حمایت از تک خوانی زنان انتقاد کرد و گفت: «وزارت ارشاد بداند تکرار این کار‌ها سبب می‌شود که مردم فاصله بگیرند.»

آقای مکارم شیرازی در درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، گفته که این طرز سخن گفتن مسئولان وزارت ارشاد سابقه ندارد.

داریوش پیرنیاکان، دبیر و سخنگوی سابق خانه موسیقی هفته گذشته در سخنانی کم سابقه از مراجع تقلید خواسته بود توضیح دهند که چرا موسیقی را حرام اعلام کرده و مخالف تک‌خوانی زنان هستند.

پیرنیاکان افزوده بود که «۳۴ سال است در عرصه موسیقی زمستان است» و «خواسته‌ مهم خانه موسیقی پخش شدن صدای زنان است.»

خانه موسیقی هم چند روز پس از این سخنرانی اعلام کرد که سخنان داریوش پیرنیاکان نظرات شخصی وی بوده و دیدگاه رسمی خانه موسیقی نیست که همین مسئله باعث استعفای پیرنیاکان از سمت خود شد.

علی جنتی، وزیر ارشاد نیز در پاسخ به پرسشی درباره ایراد شرعی به صدای خوانندگان زن گفت: «طبق نظر مراجع اگر صدای تک‌خوان‌ها موجب مفسده نباشد ایرادی ندارد.»

تک‌خوانی زنان در ایران براساس قوانین اسلامی ممنوع است و زنان سال هاست که نمی‌توانند در به طور مستقل در برنامه‌ها و مراسم‌های مختلف تک خوانی کنند.

نسیم، ۱ آبان ۱۳۹۲

جشنواره، آموزش و پژوهش رسانه

از سوی چند سازمان وابسته به سپاه برگزار می شود:
جشنواره بین‌المللی مرگ بر آمریکا در ایران

چند سازمان و رسانه وابسته به سپاه پاسداران که در «جنگ نرم» شرکت دارند، جشنواره‌ای بین‌المللی با نام جایزه بزرگ «مرگ بر آمریکا» برگزار می‌کنند.

سازمان هنری رسانه‌ای «اوج»، خبرگزاری «تسنیم»، «حزب‌الله سایبر»، شبکه «نصر‌ تی‌وی»، سازمان «بشارت» و سازمان فضای مجازی «سراج» بنیانگذاران این جشنواره هستند.

موضوعات نخستین دوره این جشنواره «چرا مرگ بر آمریکا؟»، «چرا آمریکا غیرقابل اعتماد است؟»، «آمریکا و عهدشکنی»، «آمریکا و خودبرتربینی»، «آمریکا و حقوق بشر» و «آمریکا و ظلم» اعلام شده است.

«آمریکا و ایران‌هراسی»، «آمریکا در چنبره صهیونیسم جهانی»، «آمریکا و استعمار فرانو»، «دموکراسی دروغین در آمریکا»، «آمریکا و دیکتاتوری» و «آمریکا و جنبش ۹۹%» از دیگر موضوعات این جشنواره است.

وبسایت رسمی دبیرخانه دائمی این جشنواره نیز به‌نشانی www.dw-usa.com فعالیت خود را آغاز کرده است.

حزب‌الله سایبر هم قرار است یازدهمین نشست خود را با محوریت «مرگ بر آمریکا» شنبه هفته آینده در تهران برگزار کند.

سپاه پاسداران، سازمان بسیچ و سازمان‌های دینی و تبلیغی جمهوری اسلامی خود را برای برگزاری مراسم ضد آمریکایی ۱۳ آبان آماده می‌کنند.

این سازمان‌ها، نهاد‌ها و تشکیلات نظامی و دینی رسمی در جمهوری اسلامی با آغاز مذاکرات محدود میان ایران و آمریکا پس از ۳۴ سال٬ حملات علیه ایالات متحده را گسترش داده‌اند.

این مذاکرات محدود با موافقت آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی آغاز شده، اما محافظه‌کاران تندرو همچنان به مخالفت‌های خود با آمریکا و روند این مذاکرات ادامه می‌دهند.

آن‌ها می‌گویند به تیم دیپلماسی جمهوری اسلامی در مذاکرات «اطمینان» دارند، اما به غرب و آمریکا همچنان بی‌اعتماد هستند.

تسنیم، ۱ آبان ۱۳۹۲

نظرها

جهت ارسال نظر به وبسایت وارد شوید