انتقاد کیهان از نوشته‌های فیس‌بوکی ظریف، «احتمال تعطیلی بسیاری از سینما‌ها تا پایان سال»، شکایت از آرگو «برای ترساندن کارگردان‌های آمریکایی»، نخستین توقیف روزنامه در دولت روحانی

رسانه

انتقاد کیهان از نوشته‌های فیس‌بوکی ظریف:
ظریف به عملیات روانی ضد انقلاب تن می‌دهد

روزنامه «کیهان» از اینکه محمدجواد ظریف٬ وزیر امور خارجه «در فضای فیس‌بوکی که پر از نامحرم است، به عملیات روانی رسانه‌های ضد انقلاب تن می‌دهد و عملا در خدمت بازی حمایت از فتنه‌گران قرار می‌گیرد» انتقاد کرده است.

اشاره این روزنامه به پست فیس‌بوکی آقای ظریف درباره ضرب و شتم فرزندان میرحسین موسوی و زهرا رهنورد است که وی از آن با عنوان حادثه‌ای «تلخ» یاد کرده است.

کیهان، ۹ آبان ۱۳۹۲

«احتمال تعطیلی بسیاری از سینما‌ها تا پایان سال»

محمدرضا صابری٬ دبیر و سخنگوی انجمن سینماداران از وضعیت «خراب» سالن‌های سینمایی و نگرانی گسترده مدیران سینما‌ها در ایران خبر داد.

وی گفته است: «اکثر سینماهایی که در کشور فعال هستند نگران ادامه حیات خود هستند و اگر این گونه وضعیت ادامه پیدا کند تا پایان سال بسیاری از سالن‌های سینمایی تعطیل می‌شود.»

ایلنا، ۵ آبان ۱۳۹۲

با صدور فراخوانی در شبکه‌های اجتماعی حزب‌الله:
عملیات‌ نصب بیلبورد‌های ضد آمریکایی آغاز شد

گروهی از نیرو‌های حزب‌الله قصد دارند در یک «عملیات غافلگیر کننده» بیلبورد‌های «ضد آمریکایی» جمع‌آوری شده را در تهران و سایر شهر‌های ایران نصب کنند.

بیلبورد‌های «ضد آمریکایی» مشهور به «صداقت آمریکایی» هفته جاری در برخی نقاط شهر تهران نصب شده بود که پس از افزایش انتقاد‌ها و اعتراض‌ها به این اقدام٬ از سوی شهرداری تهران جمع‌آوری شد.

چند روز پس از جمع‌آوری این بیلبورد‌ها٬ رسانه‌ها از نصب دوباره آن‌ها در مشهد از سوی ستادی که ادعا می‌کند «مردمی» بوده و علیه آمریکا فعالیت می‌کند٬ در ۷۰ نقطه این شهر خبر داده‌اند.

خبرگزاری فارس و تسنیم با گزارش نصب این بیلبورد‌ها٬ گزارش کرده‌اند که تعدادی از آن‌ها در مشهد نیز جمع‌آوری شده است.

گزارش‌هایی نیز از نصب این بیلبوردها در شیراز و شهرکرد حکایت دارد.

شبکه اجتماعی «افسران جنگ نرم» وابسته به سپاه پاسداران نیز با انتشار اطلاعیه‌ای کوتاه و فوری اعضای این شبکه را برای بازگرداندن بیلبورد‌های «ضد آمریکایی» دعوت به همکاری کرده است.

اقدامات ضد آمریکایی از سوی محافظه‌کاران تندرو در ایران پس از گفتگوی تلفنی حسن روحانی و باراک اوباما افزایش چشم‌گیری داشته است.

دیگربان، ۹ آبان ۱۳۹۲

صدا و سیمای جمهوری اسلامی «بی‌کفایت» است

وب‌سایت «الف» در بخش تعاملی خود از اینکه صدا و سیمای «بی‌کفایت» جمهوری اسلامی «سخاوتمندانه بخش بزرگی از مخاطبانش را به دیگران {شبکه‌های فارسی‌زبان خارج از کشور} بخشیده» انتقاد کرده است.

وحید توانا در این یادداشت نوشته است: واقعیت این است که Press TV یک رسانه‌ی خوب، سطح بالا و حرفه‌ای است که به هیچ وجه قابل مقایسه با تلویزیونهای داخلی ایران نیست ولی اینکه این رسانه‌ی خوب نتوانسته است در رقابت با رقبای آمریکایی و انگلیسی‌اش در جلب مخاطبین کشورهای انگلیسی زبان موفقیت چشمگیری کسب کند برآمده از این واقعیت است که رقبای Press TV امتیازات ذاتی فراوانی دارند که Press TV از آنها محروم است. اولین امتیاز سابقه است، تلویزیونی که شما از نوجوانی می‌دیده‌اید، پدر و پدربزرگ شما هم آن را می‌دیده‌اند شانس بیشتری برای جلب توجه شما دارد تا یک تلویزیون ناآشنا.

الف، ۹ آبان ۱۳۹۲

نادر طالب‌زاده٬ دبیر جشنواره بین‌المللی «افق‌نو»:
شکایت از آرگو برای ترساندن کارگردان‌های آمریکایی بود

نادر طالب‌زاده٬ دبیر جشنواره بین‌المللی «افق‌نو» گفته شکایت از عوامل تهیه کننده فیلم «آرگو» با هدف «ترساندن» کارگردان‌های آمریکایی از ساخت فیلم‌های «دروغ» علیه ایران صورت گرفته است.
آقای طالب‌زاده گفته است پیگیری شکایت از عوامل فیلم «آرگو» با چند وکیل در فرانسه و آمریکا ادامه دارد.

وی گفته «ما با این کار می‌خواستیم فیلمسازان هالیوود را بترسانیم که از این به بعد جرأت نداشته باشند فیلم‌های دروغ علیه ایران بسازند.»

فیلم «آرگو» به کارگردانی بن افلک ماجرای نجات شش آمریکایی بعد از حمله سال ۵۸ به سفارت آمریکا در تهران است که سال گذشته موفق به دریافت جایزه اسکار شد.

اعطای این جایزه با واکنش تند مقام‌های دولت احمدی‌نژاد و محافظه‌کاران تندرو مواجه شد به طوری که وزارت ارشاد دولت دهم با استخدام یک وکیل فرانسوی از عوامل این فیلم شکایت کرد.

فروردین ماه امسال نیز ستاد راهیان نور بسیج در واکتش به اعطای جایزه اسکار به این فیلم٬ به میشل اوباما٬ همسر رئیس جمهوری آمریکا جایزه «باروت خیس» اهدا کرد.

خبرگزاری دفاع مقدس، ۷ آبان ۱۳۹۲

روزنامه‌نگاران

اژه‌ای: انجمن صنفی روزنامه‌نگاران اجازه فعالیت ندارد

غلامحسین محسنی‌اژه‌ای٬ سخنگوی قوه قضاییه گفته است: «هر حزب، صنف، انجمن و یا نهادی که از سوی دادگاه حکمی مبنی بر عدم فعالیت گرفته باشد تا زمانی که حکم جدید صادر شود به قوت خود باقی است و این مسئله درباره انجمن صنفی روزنامه‌نگاران نیز صدق می‌کند. دادگاه هنوز درباره انجمن تصمیم جدیدی نگرفته است و براین اساس این انجمن حق ادامه هیچ گونه فعالیتی ندارد.»

ایلنا، ۶ آبان ۱۳۹۲

عصر ایران: به اعدام رسانه‌ها در ایران پایان دهید

وب‌سایت «عصر ایران» با انتشار یادداشتی خواستار تجدیدنظر «جدی» در نحوه برخورد با رسانه‌ها و پایان «اعدام رسانه‌ها» در جمهوری اسلامی شده است.

به نوشته این وب‌سایت «تعطیلی کل یک رسانه به دلیل خطای یک یا چند نفر، مجازات دسته جمعی است. کسانی که اندک اطلاعات حقوقی دارند می‌دانند که دوران مجازات دسته جمعی چند صد سال است که به سر آمده و مسئولیت‌های قضایی، فردی شده‌اند.»

عصر ایران، ۶ آبان ۱۳۹۲

سانسور

نخستین روزنامه در دولت روحانی توقیف شد

همزمان با اعلام توقیف روزنامه «بهار» از سوی هیات نظارت بر مطبوعات٬ محمدرضا صادق٬ مشاور رسانه‌ای حسن روحانی گفت که دولت «تخلف» این روزنامه را بررسی و با آن برخورد «قانونی» خواهد کرد.

آقای صادق به وبسایت «خانه ملت» گفته «در صورت اثبات اهداف مغرضانه از سوی روزنامه مذکور طبق قانون اساسی برخوردهای لازم با این روزنامه صورت خواهد گرفت.»

وی اظهار کرده که «دولت متعهد به رعایت قانون است و در برخورد با روزنامه مذکور نیز قانون اساسی رعایت می‌شود.»

انتشار یادداشتی با عنوان «امام؛ پیشوای سیاسی و یا الگوی ایمانی؟» در شماره چهارشنبه گذشته روزنامه «بهار» با خشم و انتقاد گروهی از محافظه‌کاران تندرو مواجه شده است.

برخی محافظه‌کاران معتدل نزدیک به دولت حسن روحانی نیز انتشار چنین یادداشتی را «نادرست» اعلام کرده‌اند.

روزنامه بهار پیش‌تر با عذرخواهی به خاطر انتشار این یادداشت، انتشار خود را دو هفته به طور داوطلبانه متوقف کرده بود.
این روزنامه برای چهارمین بار است که توقیف می‌شود.

ایکانا، ۶ آبان ۱۳۹۲

انتقاد از ترکیب یک‌طرفه هیات منصفه مطبوعات ایران

روزنامه «جمهوری اسلامی» با انتقاد از ترکیب جدید هیات منصفه مطبوعات ایران٬ این هیات را «یکطرفه‌ترین» هیأت منصفه مطبوعات اعلام کرد.

به نوشته این روزنامه «دقت در ترکیب هیأت منصفه جدید نشان می‌دهد این مجموعه بهره‌ای از تنوع ندارد و از هم اکنون می‌توان آراء آن را درباره تمام اتهامات ارجاعی پیش‌بینی کرد.»

«جمهوری اسلامی» افزوده به همین علت، عنوان «منصفه» برای این هیأت «وصله‌ای ناچسب» است و «چنین ترکیبی با روح قانون مربوط به هیأت منصفه هیچ تناسبی ندارد.»

این روزنامه از اینکه اعضای این هیات «از جناح راست» انتخاب شده‌اند و «تعدادی از افراد آن از عناصر افراطی» هستند٬ نیز انتقاد کرده است.

«جمهوری اسلامی» در پایان سرمقاله خود پیشنهاد کرده جلسه انتخاب اعضاء هیأت منصفه مطبوعات بار دیگر تشکیل شود و «افرادی انتخاب شوند که ترکیب هیأت منصفه با روح قانون منطبق باشد.»

جمهوری اسلامی، ۲ آبان ۱۳۹۲

شکایت احمدی‌نژاد از وطن امروز

خبرگزاری «تسنیم» گزارش کرد محمود احمدی‌نژاد از روزنامه «وطن امروز» شکایت کرده است.

این خبرگزاری نوشته «شکایت درباره مطلبی منتشر شده پیش از تعطیلی این روزنامه بوده و مدیرمسئول وطن امروز هم چندی پیش به اتهام توهین به رئیس جمهور به دادسرای رسانه احضار شده بود.»

تسنیم، ۷ آبان ۱۳۹۲

طلایی: مردم به درخواست من ماهواره‌ها را جمع کردند

مرتضی طلایی، رئیس پلیس سابق تهران بزرگ گفته «زمانی که بنده فرمانده پلیس بودم از مردم خواستم به دلیل اینکه داشتن ماهواره جرم است خودشان آن را جمع کنند و مردم هم چون صداقت گفتار را دیدند، خودشان آن را جمع کردند.»

پارسینه، ۷ آبان ۱۳۹۲

نظرها

جهت ارسال نظر به وبسایت وارد شوید